W dzisiejszych czasach, określanych niekiedy mianem kultury obrazkowej, zadanie zadbania o wizerunek staje się nadzwyczaj wymagające. Powszechność urządzeń zdolnych natychmiast przesyłać wysokiej jakości obraz, a także przyzwyczajenia odbiorców zwracających uwagę na niego właśnie, a niekoniecznie skłonnych do zagłębiania się w treść pisaną sprawia, że każda publiczna aktywność wymaga odpowiedniego przygotowania i oprawy. Roll up stanowi tutaj jedno z bardziej użytecznych i wygodnych narzędzi.

Skuteczny przekaz reklamowy nierzadko musi opierać się na wykorzystaniu bardzo różnych i licznych nośników, co pozwala utrwalić go w pamięci wielu osób. W wielu naszych miastach sięgnięcie po kolejne reklamy wizualne bywa już zadaniem niełatwym, czy to ze względu na lokalne ograniczenia w zakresie instalacji stałych nośników, czy to z powodu dużej liczby już istniejących. Jednak nawet wówczas nadal można się jeszcze skutecznie promować, jeśli tylko wykorzystamy odpowiednie narzędzia.

Wszelkiego typu reklama wizualna to nadzwyczaj chętnie wykorzystywany przez przedsiębiorców w walce o klienta oręż. Zwłaszcza dzisiaj, gdy znacznie zwiększyły się możliwości techniczne zarówno w zakresie projektowania atrakcyjnej treści, jak i nanoszenia jej na odpowiednie do danego przeznaczenia wyroby. Dziś efektywnie można wykorzystać każdą powierzchnię – pod warunkiem, że zajmą się tym fachowcy zdolni zaproponować najlepsze rozwiązania.