Jak powinna wyglądać dobra grafika na roll upie?

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym każde miejsce można najefektywniej wykorzystać do ekspozycji dowolnej treści lub stworzenia skutecznego stanowiska promocyjnego. Aby jednak rezultaty wszelkich przedsięwzięć reklamowych były pomyślne, trzeba jeszcze zadbać o jak najlepsze przygotowanie wspomnianej treści. Rollupy, będące nośnikami niezwykle wszechstronnymi, otwierają przed swoimi użytkownikami ogromne możliwości.

Wszystko zależy od konkretnego zastosowania

Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest tymczasowa ekspozycja dowolnego przekazu, spotykane są rollupy, zwłaszcza, że charakteryzuje je wielka łatwość transportu, składania i rozkładania, a jednocześnie zminimalizowane jest ryzyko uszkodzenia zwiniętej planszy. Jest to jedna z najdoskonalszych konstrukcji reklamowych, jakie pojawiły się na rynku i akcesorium bardzo pomocne zarówno najmniejszym podmiotom, które sięgać muszą po maksymalnie efektywne, a jednocześnie niezbyt kosztowne środki, jak i wielkim, dbającym o swój wizerunek w każdych okolicznościach.

Konkretna postać zależy jednak od konkretnych okoliczności. Rollup może być elementem dekoracji towarzyszącej wystąpieniom publicznym czy zdobiącym wnętrze obiektów firmowych, wykorzystywany jest także jako typowy plakat reklamowy wszędzie tam, gdzie ma możliwości albo potrzeby instalowania nośników stałych, nierzadko służy też np. dostarczaniu obszerniejszych informacji na temat danej oferty czy wybranych propozycji bądź innych zagadnień.

Tam, gdzie rollup będzie częścią wystroju zadanie jest najmniej złożone. Logo czy inny znak graficzny wyraźne wyeksponowane na tle zgodnym z przyjętymi w danym podmiocie zasadami identyfikacji wizualnego to podstawa, mogą mu towarzyszyć bardzo skrótowe informacje na temat przedmiotu działalności czy hasło.

Z kolei nośnik stricte reklamowy, umieszczony np. wewnątrz obiektu handlowego, musi zachowywać czytelność z większej odległości, jednocześnie jednak, skoro jest on bezpośrednio obecny w przestrzeni pomiędzy ludźmi mogących do niego podejść (inaczej niż np. szyld zawieszony wysoko na ścianie), warto na nim umieścić więcej treści – koniecznie jest więc wyznaczenie na planszy pól pełniących różne funkcje. Pamiętajmy przy tym, że stoi on na podłodze – żaden drobny druk nie powinien się więc znajdować na samym dole. Na to samo należy zwracać uwagę w przypadku rollupa informacyjnego.

Pomożemy najdoskonalej wykorzystać każdy nośnik.

W każdym z tych przypadków ważna jest ponadto estetyczna spójność z elementami graficznymi prezentowanymi przez dany podmiot we wszystkich innych miejscach: pozostałych reklamach, stronie internetowej, na wykorzystywanym obiekcie itd.

Dzięki pracy najlepszych fachowców z bogatym doświadczeniem jesteśmy w stanie udzielić wsparcia na wszystkich etapach powstawania naszych wyrobów. Dobry projekt graficzny to kluczowy warunek tego, by dostarczane przez nas trwałe i wygodne w użyciu nośniki mogły w jak najlepiej służyć swoim użytkownikom i stanowić skuteczną reklamę. Zapraszamy do kontaktu – korzystając z oferty firmy Display Expo masz możliwość uzyskania dokładnie takich elementów reklamowych, jakie najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.